V torek, 28. maja, so šestošolci obiskali Srednjo šolo za lesarstvo v Škofji Loki. Marsikdo od njih bo čez nekaj let obiskoval to šolo in se izšolal za poklic obdelovalca lesa, mizarja, tapetnika ali lesarskega tehnika. Učenci so z zanimanjem spremljali predstavitev različnih strojev za obdelavo lesa, ki jih v naši šolski delavnici nimamo. Poleg ogleda in predstavitve tehnologije so se učenci tudi sami preizkusili v izdelavi lesenih pručk. Pod strokovnim vodstvom učiteljev in dijakov srednje šole so izdelali pručke. Vsak učenec je imel priložnost uporabiti laser za graviranje, s katerim so v les vgravirali poljuben napis. Po končanem praktičnem delu so si učenci privoščili še sladoled v starem delu mesta.

Monika Zupanc