“Natisnite in ustvarite” je eTwinning projekt na področju razrednega pouka, v katerega je v šolskem letu 2023/24 vključenih devet hrvaških in naša bohinjska osnovna šola. Predvsem smo se mentorici Mojca Medja in Jana Krkoč z učenci 3. a in 3. b povezali z mentorico Svjetlano Tucman in tretješolci OŠ Pušča. Skozi leto učenci pri likovni vzgoji ustvarjajo grafike. Pri grafičnih tehnikah uporabljajo monotipijo, kartonski, kolažni in šablonski tisk, likovna dela pa mentorice objavljamo na platformi eTwinninga. Ob sodelovanju si tako mentorice kot učenci izmenjujemo ideje in dobre prakse ter se učimo drug od drugega. Ob koncu šolskega leta bomo partnerske šole gradivo strnile v spletno likovno razstavo.

Jana Krkoč