V četrtek, 20. 10. 2022, so se devetošolci podali z vlakom v dolino Soče, kjer so obiskali Kobariški muzej, posvečen 1. svetovni vojni. S krajšim kulturnim programom so se poklonili spominu na pesnika Simona Gregorčiča in padle vojake, pokopane v kostnici nad Kobaridom. Kako vešči so v opazovanju, orientaciji in kartiranju so dokazali v Bovcu, kjer so prek različnih nalog spoznavali gospodarske dejavnosti in značilnosti mesta. Zapeljali so se še do Loga pod Mangartom ter si ogledali opuščen rudniški jašek Stollen, kjer se začenja Pot miru ter vojaško pokopališče. Preden so se vkrcali na vlak proti domu, pa je sledila še razglasitev najboljših skupin v orientaciji. Tako so devetošolci preživeli še en lep jesenski dan, poln novih spoznaj in doživetij.

Učiteljica Lucija Markelj Jensko

Fotografije: Lucija Markelj Jensko, Nataša Mrak