Za nami je šolsko tekmovanje v znanju kemije in znani so uradni rezultati.

Tekmovanja se je udeležilo 6 učencev osmega razreda in 10 učencev devetega razreda. Z letošnjim šolskim letom se tekmovanje v znanju kemije ponovno izvaja na treh ravneh. Na šolskem tekmovanju učenec ne dobi priznanja. V kolikor doseže določen odstotek točk, se uvrsti na regijsko tekmovanje. Na regijskem tekmovanju lahko dobi bronasto priznanje, najboljši pa se uvrstijo na državno tekmovanje. Tam pa lahko doseže srebrno in zlato Preglovo priznanje.

Našo šolo bodo na regijskem tekmovanju zastopali najboljši na šolskem tekmovanju. To so:

– Zala Medja in Adam Žerovc iz 8. b razreda, ki sta na šolskem tekmovanju dosegla skoraj vse možne točke.

– iz 9. razreda pa se bosta tekmovanja udeležila Katja Cvetek iz 9. b in Aleks Glišević iz 9. a razreda.

Regijskega tekmovanja, ki bo pa 26. marca v Križah pri Tržiču, se že veselimo.

mentorica Urška Beznik