»Obstaja samo eno dobro, znanje in samo eno zlo, nevednost«, je dejal grški filozof Sokrat. Tej misli so sledili sedmošolci na projektnem dnevu, kjer so svoje znanje o antičnih Grkih poglabljali in razširjali pri različnih predmetih. Ponovno so oživeli liki iz grških bajk in dramatike, virtualno potovanje po zemljevidu je učence pripeljalo do grških znamenitosti, seznanili so se z aktualnimi novicami iz grškega sveta in se pomerili v športnih disciplinah olimpijskih iger. Kot nekoč lončarji v četrti Keramejk v Atenah, so risali vzorce na grške vaze, spoznavali tehnične dosežke antičnih Grkov, se preizkusili v vlogi prevajalcev iz grške abecede v angleščino in slovenščino ter poskušali razvozlati skrivna sporočila. Dokazali so, da se Pitagorov izrek da prikazati tudi s pomočjo drevesa, življenjski krog ptic iz grške mitologije pa so predstavili v domiselnih modelih. Na koncu je nastala razstava, ki si jo lahko ogledate v avli šole in tudi vi spoznate bogato dediščino antičnih Grkov.

Učiteljica Lucija Markelj Jensko