V letošnjem šolskem letu smo se z učenci izbirnega predmeta Verstva in etika 2 vključili v projekt Krokus, ki pri nas organizira Center judovske kulturne dediščine Sinagoge Maribor. Projekt je nastal na Irskem na pobudo združenja HETI (Holocaust Education Trust Ireland). Združenje mladim in šolarjem, starim 11 let in več, podarja čebulice rumenih krokusov (žafrana), da jih posadijo v spomin na 1,5 milijona judovskih otrok, ki so umrli v holokavstu  ter v spomin na tisoče drugih otrok, ki so bili žrtve nacistične ideologije. Rumeni cvetovi spominjajo na rumene Davidove zvezde, ki so jih bili Judje prisiljeni nositi v času nacistične vladavino. V mesecu oktobru, tik preden smo začeli s poukom na daljavo, nam je čebulice žafrana uspelo posaditi, nato pa so prezimili v moji garaži. Ob vrnitvi v šolo, so tudi žafrani začeli cveteti in ko so bili ravno najlepše razcveteni, so učenci izbirnega predmeta morali zopet na učenje na daljavo. S tem projektom želimo opozoriti na nesmiselnost vojn in še večji potrebi po zaščiti najšibkejših.
Učiteljica Lucija Markelj Jensko
Videoposnetek