Dan slovenske hrane, ki je povezan s Tradicionalnim slovenskim zajtrkom, nas je spomnil na naš način prehranjevanja- kaj izbiramo, pripravljamo in kaj jemo. Naši učenci so v okviru oddelčne skupnosti predmetov in dnevov dejavnosti v tem mesecu spoznavali kakšna je hrana pridelana doma,
na kmetijah v naši okolici in jo ob TSZ ponudili.
To je bil Vandrovčev kruh, bohinjsko maslo iz sirarne v Srednji vasi, med bohinjskega čebelarja Cesarja in Tonejčevo ekološko mleko. Jabolka smo dobili iz Resja, ker je v Bohinju spomladanska pozeba uničila vse cvetoče jablane. Posebno pozornost smo namenili tudi čebelam in onesnaževanju našega planeta.
Šestošolci so pripravili kratek nagovor za vse učence, z njihovimi mislimi in slovenskimi pregovori. Prvošolce je obiskal tudi župan in predstavniki občine.

Urška Beznik