Danes smo na naši šoli od 8.00 do 12.00 imeli pogostitev s sadjem in zelenjavo v šolski avli. Učiteljica Pavlina je učencem razložila, kako pomemben je vnos vitaminov, mineralov in drugih snovi, ki so prisotni v sadju in zelenjavi, v naše telo – za naše zdravje. Evropska komisija je namreč uvedla projekt Shemo šolskega sadja in zelenjave, saj želijo povečati nizko porabo sadja in zelenjave pri otrocih, zmanjšati število otrok s prekomerno težo in debelostjo, zmanjšati tveganje za nastanek bolezni sodobnega časa in izboljšati prehranske navade otrok. Ker je to v interesu tudi nam, se je v ta projekt vključila tudi naša šola. V sadno zelenjavno deželo pa so se danes z največjim veseljem vključili tudi naši šolarji.

Alenka Rozman