Aktivnosti prvega dne so se odvijale na srednji šoli v Ortoni. Po uvodnem sprejemu smo predstavili vsak svojo državo. Tako smo spet nekaj več izvedeli o Romuniji, Italiji in Turčiji. Mi smo Slovenijo predstavili v luči dejavnosti, ki jih počnemo in ovir, ki jih premagujemo. Predstavili smo tudi sodelovanje na Ljubljanskem maratonu in zapeli pesem Ne bodi kot drugi.
Ogledali smo si šolo ter spoznali utrip med odmori. V manjših skupinah smo se pogovarjali o podobnostih in razlikah med državami ter si pritrdili, da s spoznavanjem drugih kultur premagujemo tudi predsodke. Italijanski dijaki so nas nato popeljali po Ortoni  in nam predstavili značilnosti tega obmorskega mesta.
“V Ortoni se imamo lepo in z vremenom za zdaj nimamo težav. Všeč so nam spremembe: morje, sončno vreme … Upamo, da se bomo še naprej imeli lepo,” dodaja Tija.
ekipa Erasmus+