Prvo projektno srečanje je potekalo v Turčiji na šoli v okrožju Sultangazi v mestu Carigrad (Istanbul). Carigrad je mesto s  15 milijoni prebivalcev, ki je sprejelo kar milijon pretežno sirskih beguncev. Projektni sestanek je bil namenjen koordinatorjem in drugim predstavnikom strokovnih delavcev sodelujočih šol v projektu Premagujmo ovire – brez predsodkov. Seznanili smo se z utripom dela na gostujoči šoli Yetmisbel Yil Ortaokulu v okrožju Sultangazi. Načrtovali smo nadaljnje delo, si razdelili naloge. Med drugim smo opredelili aktivnosti, ki bodo vodile do programa srečanja, ki bo potekalo meseca marca 2017 pri nas v Bohinju. Takrat nas bodo obiskali učenci in učitelji iz Turčije, Romunije in Italije – držav, ki poleg nas sodelujejo pri tem projektu. Zastavljene cilje na naši šoli  uresničujemo predvsem v sklopu naslednjih dejavnosti: novinarski krožek, geografski krožek, Šolski parlament, podmladek Rdečega križa, izbirni predmeti načini prehranjevanja, glasbeni projekt in umetnost ter dodatnega pouka (predvsem pri angleščini in slovenščini) in podaljšanega bivanja na podružnici v Srednji vasi. Dejavnost bomo najprej predstavili v reviji, katere izid načrtujemo ob srečanju v marcu na naši šoli. Izšla bo v angleščini – jeziku, v katerem se sporazumevamo, saj se angleščine učijo na vseh sodelujočih šolah. Do srečanja v Bohinju bi radi tudi  pripravili in izbrali logo in slogan, ki bosta odražala smisel projekta, ki je poskušati izboljševati razumevanje in komunikacijo med ljudmi z različnimi mnenji in stališči.

Dostopnost