V sredo, 11. 5. 2016, so na šoli potekale delavnice za nadarjene učence od 5. – 9. razreda. Učenci so se lahko preizkusili v izdelovanju zabavnih izdelkov iz odpadne embalaže. Izdelali so rakete, ki so jih izstrelili in poskusili izpopolniti tako, da so poletele čim višje ali dlje.  Izdelali so tudi elastomobile in v šolski avli preizkusili, katero vozilo prevozi najdaljšo pot.

Na etnografski delavnici so učenci lahko izdelovali svitke. Te so včasih uporabljali za prenašanje bremen. Pod spretnimi prsti so nastali svitki z barvitimi vzorci, vsak pa je bil po svoje unikaten.

Kulinarična delavnica pa je ponudila pestro paleto okusov. Iz kuhinje je zadišalo po dražgoških kruhkih, ročno oblikovanih in okrašenih medenih kruhkih. Na svoj račun so prišli tudi ljubitelji čokoladnih dobrot, spekli so nutelino zvezdo, slaščico zanimivega izgleda.  Za konec pa so pripravili še dišeče jabolčne rožice.

Preživeli smo zanimivo in ustvarjalno deževno popoldne.

Monika Zupanc, Lucija Markelj Jensko, Urška Beznik