V mesecu aprilu je v Latviji potekalo zadnje srečanje v sklopu mednarodnega šolskega projekta Erasmus+ Preučevanje različnih metod poučevanja naravoslovnih predmetov za povečevanje motivacije in promoviranje  znanstvene (in druge vrste) pismenosti. Podrobneje smo spoznali kar dve njihovi šoli; eno v Rigi in eno v obmorskem mestu Jurmala. Sodelujoči iz vseh dežel so pripravili učne ure, pri katerih so učitelji uporabljali pripomočke iz naravnih materialov v lokalnem okolju. Učiteljica kemije Urška Beznik je tako prikazala poučevanje na temo beljakovin, pri čemer je za zgradbo molekul uporabila semena različnih rastlin ter volno domačih ovc, kar se je ostalim sodelujočim zdelo zanimivo, vredno posnemanja … Zanimive ure so pripravili tudi ostali.

Ponovno sva imeli priložnost predstaviti Bohinj tudi z ozirom na naravne lepote, saj ena od njihovih učiteljic deluje tudi na lokalnem radiu. Projektno delo se s tem ne zaključuje. Sodelujoči se bomo trudili širiti rezultate dela tako vsak na svoji šoli v sklopu strokovnih aktivov, kot širše preko strokovnih združenj (študijske skupine), ustreznih konferenc in objav v strokovni literaturi.

Urška Repinc