Ovca je ena prvih udomačenih živali. Človeku je tisočletja dajala volno za obleko. Kljub sodobnim materialom pa še danes ostaja volna kakovostno naravno obnovljivo vlakno. Kako pa sploh naredimo volno? Na to vprašanje so iskali odgovor nadarjeni petošolci v ponedeljek, 25. 4. 2016. Najprej sta jim predici pokazali, kako so včasih predli in žmikali volno. Nato so se učenci odpravili do bližnje kmetije, kjer jim je gospod Leon Čufer pokazal, kako se striže ovce. Tudi sami so lahko z električnimi škarjami ostrigli ovco. Po vrnitvi v šolo pa so se preizkusili v tehniki polstenja. Postali so pravi mojstri v tem in za marsikoga se je delavnica kar prehitro  končala. Utrinke si lahko ogledate na VIDEU.

Učiteljice Lucija Markelj Jensko, Urška Beznik, Monika Zupanc