V četrtek, 24. marca 2016, smo se petošolci z avtobusom odpeljali v Radovljico. V starem delu mesta smo imeli voden ogled Šivčeve hiše in Čebelarskega muzeja.

Čebelarski muzej v baročni graščini v starem delu mesta predstavlja bogato tradicijo slovenskega čebelarstva, ki je v 18. in 19. stoletju pomenilo pomembno kmetijsko panogo. Tehniški del muzeja prikazuje najbolj tipična čebelja prebivališča in čebelarsko orodje, biološka soba življenje in delo naše avtohtone čebele kranjske sivke,  likovni del pa poslikane panjske končnice.

Šivčeva hiša, meščanska hiša iz sredine 16. stoletja, je postavljena v zgodovinsko jedro Radovljice. Nekdanja bivalna soba se danes uporablja za poročno dvorano, medtem ko je stebriščna veža likovna galerija. Galerija Šivčeva hiša ima dve enoti: galerijo, v kateri se letno zvrsti do deset razstav domačih in tujih likovnih ustvarjalcev, in stalno postavitev zbirke otroških in mladinskih ilustracij.

Videli in slišali smo veliko novega in zanimivega. Imeli smo se lepo.

Marinka Soklič

Foto: Mojca Medja, Marinka Soklič