Mnogi verjetno nikoli ne bomo poleteli tako visoko, da bi Zemljo lahko spremljali iz vesolja. Pri izbirnem predmetu Zvezde in vesolje pa se pogosto podamo na Mednarodno vesoljsko postajo, kjer lahko iz prve roke pogledamo, kako Zemljo vidijo astronavti.

Sally Ride EarthKAM je NASIN izobraževalni program, ki omogoča spoznavanje Zemlje iz edinstvene prostorske perspektive. V šolskem letu 2016/17 smo nekajkrat vstopili na vesoljsko misijo. Lahko smo pogledali skozi kamere MVP in posneli svoje fotografije Zemlje.

Učenci so na več misijah snemali površje Zemlje, nato pa naredili izbor in izbrali svojo najljubšo fotografijo. Poiskali so misli o Zemlji in vesolju, ki nas opominjajo, kako lep planet je Zemlja in da moramo zanjo skrbeti.

Razstavo lanskih fotografij si lahko ogledate v avli šole, v posebni vitrini pa imamo tudi zbirko meteoritov, ki nam jo je za nekaj časa posodil gospod Mišo Serajnik. Našim učencem je tudi z veseljem razložil, kaj je tisto, kar vsak dan pada z neba.

Nataša Mrak