Za starše mladih športnikov

Redna telesna dejavnost zagotavlja zdrav razvoj otroka in dolgoročno krepi njegovo zdravje. Otrok s športom razvija delovne navade, uči se postavljanja ciljev, sodelovanja v skupini ter ustrezno vrednoti zmage in poraze. Usvaja še mnoge druge pozitivne vrednote za življenje. S strokovno ustreznim in usklajenim delovanjem med vsemi deležniki, ki sodelujejo pri vzgoji mladega športnika, lahko pozitivno vplivamo na njegovo doživljanje športa, na njegov življenjski slog in karierno pot. Še pomembnejši pa sta ustrezna čustvena in socialna opora. Tudi za tekmovalno manj uspešne otroke je lahko šport izrazito pozitivna izkušnja, če lahko v športu napredujejo, se igrajo, zabavajo in učijo. Starši naj zato v otroku negujejo pozitiven športni duh, mu bodo dober zgled, športnih rezultatov pa naj nikakor ne postavljajo na prvo mesto.

Kako mu lahko pomagamo in mu stojimo ob strani si lahko več preberete tukaj.

Vir: Ministrstvo za zdravje: Nacionalni program o prehrani in telesni dejavnosti za zdravje 2015- 2025

Vodja zdrave šole: Maja Velički