OZN je 27. januar razglasila za mednarodni dan spomina na žrtve holokavsta. Na ta dan leta 1945 so zavezniki osvobodili koncentacijsko taborišče Auschwitz na Poljskem. Tudi letos smo z učenci predmetne stopnje pri urah zgodovine obeležili ta dan, za devetošolce pa je Muzej novejše zgodovine Slovenije pripravil učno uro »Predmeti iz taborišč«. Muzej  hrani predmete, dela in dokumente, ki so jih odvzeli taboriščnikom ob vstopu v nemška taborišča.  Z njimi pa je delil svojo osebno izkušnjo 2. svetovne vojne tudi gospod Dušan Stefančič, ki je kot najstnik preživel šest nemških koncentracijskih taborišč. Učenci so tako spoznali, da so največkrat prav otroci žrtev nesmiselnih vojn in da sta spomin in opomin na taka kruta dejanja v človeški zgodovini še kako pomembna.

Učiteljica Lucija Markelj Jensko