V ponedeljek, 16. 5. 2022, so se na mestnem stadionu v Kranju med seboj merili gorenjski osnovnošolci in osnovnošolke na področnem prvenstvu v atletiki. Našo šolo je zastopalo kar 24 učenk in učencev. Skoraj vsi so popravili svoje osebne rekorde, ki so jih dosegli na medobčinskem tekmovanju na Bledu. Še posebej sta po doseženem izstopala Žiga Žmitek in Alina Svoljšak. Oba sta osvojila 5. mesto, Žiga v suvanju krogle, Alina pa v skoku v višino. Osmoljenec dneva je bil Bor Jurkovič, ki je finale v teku na 60m zgrešil za zgolj eno tisočinko sekunde. Poleg Bora so se med najboljših 10 uvrstili še Nino Anton Sodja v skoku v daljino, Julija Kokošinek v skoku v višino, Eneja Svoljšak v teku na 300m ter Tia Šilc in Neža Korošec v suvanju krogle. Rezultate si lahko pogledate na spletni povezavi https://www.timingljubljana.si/rezultati.aspx?IDtekme=4075&tip=B. Ko se zaključijo vsa področna tekmovanja bo znano ali se je kateremu učencu ali učenki uspelo uvrstiti na državno tekmovanje. Držimo pesti!

Vsem tekmovalcem in tekmovalkam iskreno čestitamo. Naj bo to tekmovanje odskočna deska za vašo nadaljnjo športno pot.