Na spletni strani  https://www.gov.si/teme/vpis-v-srednjo-solo/  je objavljeno  stanje  prijav za vpis v srednje šole na dan 21.5.2020. Najkasneje do 16.6.2020 lahko devetošolci svojo prijavnico prenesete  iz srednje šole, kjer jo imate sedaj, na drugo srednjo šolo oz. v drug program, če mislite, da je to za vas ustrezneje – predvsem v primeru, če menite, da imate bolj nizke ocene in da ne boste dosegli zadostnega števila točk.  Svetujem vam, da pokličete svetovalno službo na šoli, kjer imate prijavnico in vprašate, na katerem mestu ste glede na ocene 7. in 8. razreda. Prenesene prijavnice bodo šole sprejemale do navedenega datuma ne glede na število prijav, ki jih že imajo.

V gorenjski regiji je preveč prijav v naslednjih programih:  pomočnik v biotehniki in oskrbi (+23) in  tehniška gimnazija v Naklem(+2), medijski tehnik v Radovljici (+16),  ekonomska gimnazija (+10) in  ekonomska gimnazija š. (+11) – oboje na F. Prešeren Kranj, gimnazija Jesenice – športni odd. (+5),  Gimnazija Kranj (+27), predšolska vzgoja na Jesenicah (+10) in na Šolskem centru v Kranju v programih elektrotehnik (+11), tehnik mehatronike (+21), tehnik računalništva (+37)  in tehniška gimnazija (+13).V osrednjeslovenski regiji pa je preveč prijav na mnogih gimnazijah, farmacevtski tehnik (+3), kozmetični tehnik (+51), zobotehnik (+29), tehnik oblikovanja (+56), umetniška gimnazija  – likovna smer (+16) , smer gledališče (+35) in Zavod sv. Stanislava (+13).

Natančne podatke za vse izobraževalne programe dobite TU:informacija o stanju prijav