Danes so iz Zavoda za šolstvo svetovalnim delavcem poslali novo sporočilo glede vpisa v srednjo šolo. Pravzaprav kakšnih novih informacij nismo prejeli. Vsekakor bo določen nov rok za prijavo, ki pa zaenkrat še ni znan in bo odvisen od tega, kdaj se bodo učenci vrnili v šolske klopi. Ko bo znano, kdaj bodo šole zopet odprle svoja vrata, bomo dobili nov rokovnik, ki bo objavljen tudi na spletni strani . Takrat bo vsekakor  dovolj časa, da bodo devetošolci izpolnili prijavnice, ki jih bo nato šolska svetovalna služba poslala na srednje šole. V primeru, da se učenci do konca tega šolskega leta ne bodo več vrnili v šolo, bomo prav tako poskrbeli, da se bodo vsi devetošolci vpisali v srednjo šolo. V tem primeru  boste  o načinu prijave pravočasno obveščeni..