Bonton
Živalski vrt v Ljubljani

Z učenci 1. razredov smo v aprilu odšli v živalski vrt v Ljubljano. Navkljub bolj hladnemu vremenu smo uživali ob ogledu živali, ki jih doma nismo vajeni. Lahko smo pobožali in skrtačili tudi ovce in koze. Ko se nam je približevala manjša svinja pa smo raje pobegnili na varno in se odšli še malo poveselit na igrala. Več si lahko pogledate tukaj.

Učiteljice 1. razredov

Foto: Ula Svetina, Sabina Jeklar, Polona O. Golobič

Druženje med generacijami

Učenci predmetne stopnje so v torek (16. 4.), sredo (17. 4.) in četrtek (18. 4.) preživeli popoldan v družbi stanovalcev Doma sv. Martina v Srednji vasi. S stanovalci so šli na sprehod, imeli športne igre in se igrali družabne igre. Učenci so v družbi starejših izjemno uživali, zato si želijo še več takšnega druženja.

Eva Vavroš

Ta veseli dan za petošolce

Četrtek, 28. 3. 2024, je bil za petošolce prav res veseli dan, kot pravi A. T. Linhart v svoji veseloigri, saj smo se odpravili v srednjeveško jedro, na Linhartov trg v Radovljico. Kustosinje radovljiških muzejev so nam izvirno in zanimivo prikazale življenje v preteklosti tako v Mestnem muzeju kot v Šivčevi hiši. Pobliže smo spoznali še vpliv, življenje in posebnosti povezani s kranjsko sivko v Čebelarskem muzeju. Kmalu bo na tem mestu Festival čokolade, kamor se bomo odšli posladkat in si ogledat ilustracije Marjana Mačka v galeriji Šivčeve hiše. Vabljeni tudi vi!

Martina Mašić Sabalić

foto: Martina MS. Eva V. Marinka S.

Energijske pijače niso za otroke in mladostnike

V šoli opažamo na uživanje energijskih pijač. Priporočamo vam, da si skupaj z otrokom preberete nekaj smernic na spodnjih povezavah.

Nacionalni inštitut za javno zdravje v partnerstvu z Ministrstvom za zdravje, s številnimi drugimi strokovnimi, športnimi in mladinskimi organizacijami nadaljuje z akcijo osveščanja “DO DOBRE ENERGIJE BREZ ENERGIJSKIH PIJAČ”. Z njo se opozarja, da tovrstne pijače niso primerne za otroke in mladostnike. Z njo želimo znižati porabo energijskih pijač in opozoriti na zdrave alternative.

Za moč in energijo potrebujemo predvsem uravnoteženo prehrano, redno gibanje in kakovosten spanec. Pomembno pa je tudi, da otroke in mladostnike naučimo kritičnega vrednotenja informacij, ki nas obdajajo.

Na spletni strani NIJZ je objavljen priročnik Energijske pijače v rokah otrok in mladostnikov – gre za priročnik s ključnimi informacijami o energijskih pijačah in usmeritvami za pogovor z mladimi: https://nijz.si/publikacije/energijske-pijace-v-rokah-otrok-in-mladostnikov/.

Več si lahko preberete na povezavi:

Maja Velički

Noč geografije 2024

V petek, 5. 4. 2024, zvečer smo z učenci bohinjske šole obeležili Noč geografije, ki vključuje geografske dogodke po vsem svetu.

Letos smo gostovali (izvajali delavnice in spali) v Informacijskem središču Triglavskega narodnega parka – Bohinjki, v Stari Fužini. Skozi različne dejavnosti in čutila smo spoznavali države sveta. Pripravljali smo tajske, italijanske in grške jedi, se zavrteli v ritmih grškega sirtakija in spoznavali svet mladih španskih nogometašev v filmu Llenos de gracia.

S svojim predavanjem o naravoslovni fotografiji nas je skozi čarobne kotičke Triglavskega narodnega parka popeljal zanimiv gost –  geolog Aleš Zdešar, zaposlen v TNP.

Triglavskemu narodnemu parku se zahvaljujemo za možnost gostovanja v Bohinjki, za prijazen sprejem gospe Majdi Odar, Alešu Zdešarju pa za čarobno fotografsko potovanje.

Več naj povejo fotografije in VIDEO, za recepte pa povprašajte kuharske mojstre.

Nataša Mrak, Monika Zupanc, Lucija Markelj Jensko, Nina Kožar Mencinger

Arhivi