V začetku meseca novembra je na šoli potekalo šolsko računalniško tekmovanje.

Tekmovanje Mladi bober je namenjeno učencem od 6. do 9. razreda osnovne šole, ki jih zanimajo različne teme s področja računalništva oz. informatike. Poudarek ni na programiranju in poznavanju tehničnih podrobnosti, pač pa na širši tematiki in reševanju problemov s tega področja. Učenci tako preko zanimivih in logičnih problemov spoznajo, da računalništvo in s tem računalnik ni le orodje za komuniciranje, brskanje po spletu, naprava za gledanje filmov in poslušanje glasbe …, ampak je veliko več.

Tekmovanje Bobrček pa je namenjeno učencem od 2. do 5. razreda osnovne šole. Tekmovanje je razvedrilne narave, vendar se učenci kljub temu spopadejo z raznoraznimi zanimivimi računalniškimi problemi.

Tekmovanja Mladi bober se je udeležilo 20 učencev naše šole. Najboljši med njimi so osvojili bronasto priznanje:

1. razred: Eva Habjan in Nik Koren
    7. razred: Lucija Cvetek
    8. razred: Tajda Arh, Neža Habjan, Gaber Jurkovič, Andrej Komar, Sara Koren, Lev Krkoč, Gabriel Selan
    9. razred: Zala Medja

Tekmovanja Bobrček pa so se udeležili učenci, ki obiskujejo neobvezni izbirni predmet Računalništvo. Bronasto priznanje sta dosegla učenca iz 4. razreda: Helena Rozman in Nace Žnidar.

Vsem tekmovalcem za udeležbo na tekmovanju in osvojeno priznanje iskreno čestitam.

Mentorica: Katarina Dobravec