1. septembra se je cela šola zbrala v šolskem atriju, kjer sta učence pozdravila ravnateljica Mojca Rozman in župan Jože Sodja. Učenci, ki so prvič prestopili prag naše šole, so bili deležni prav posebnega sprejema, saj so jih v šolo pospremili letošnji devetošolci.

V svojih učilnicah so se spoznali z učiteljicama. Obiskala sta jih policista in direktor Lip Bohinj. Prijeli so majice z njihovimi imeni in čisto nove odsevne jopiče, da bodo v prometu karseda vidni. Medtem so jih v telovadnici že nestrpno čakali gledališčniki Teatra za vse iz Jesenic in Nika, ki je otrokom na zabaven način predstavila varnost v prometu.

Za konec pa je prvošolce v učilnici čakala sladko presenečenje, torta, s katero so proslavili prvi šolski dan. Upamo, da jim bodo preživete prve šolske urice ostale v lepem spominu.

Ksenja Ašič