V soboto, 9. 4., je potekalo 32. državno tekmovanje Mladina in Gore, ki so ga organizirali Planinska zveza Slovenije, Mladinska komisija PZS, Zavod za šport RS Planica, Planinsko društvo Litija in Osnovna šola Gradec. Tekmovanje v znanju, veščinah in izkušnjah s področja gorniške dejavnosti, ni zgolj tekmovanje, ampak tudi priložnost za druženje in pridobivanje planinskega znanja za življenje. Udeležilo se ga je več kot 200 tekmovalcev. Našo šolo so zastopale štiri ekipe: Kvedrovci (Ela Markelj, Iza Klešnik, Katja Smukavec), Planike (Sara Koren, Neža Habjan, Larisa in Julija Jeklar), Zvončnice (Nuša Bernik, Voranc Markič, Izidor Čemažar) ter Avstralski svizci (Zala in Ahac Medja, Jure Kralj, Anja Režek). Na likovnem natečaju “Z markacijo na pot” je sodelovala Nuša Bernik. Vsem čestitke za uvrstitev in sodelovanje!

Mentorici: Monika Zupanc, Martina Kalita