V začetku meseca novembra je na šoli potekalo šolsko tekmovanje Bober. To je mednarodno tekmovanje iz računalniškega mišljenja, namenjeno osnovnošolcem. Namen tekmovanja je povečati zanimanje učencev za računalništvo ter jim pokazati, da računalnik ni le orodje za komuniciranje, brskanje po spletu, urejanje besedil ter poslušanje glasbe in gledanje filmov temveč je neizčrpen vir zanimivih logičnih problemov. Le-te učenci na tekmovanju spoznajo na zabaven in poučen način.

Z logičnim in algoritmičnim razmišljanjem se je na šolskega tekmovanje spopadlo 47 učencev. Najboljši med njimi pa so osvojili bronasto priznanje. To so:

• Lucija Cvetek in Anže Medja iz 6. razreda
  • Tomaž Cvetek, Gaber Jurkovič, Bor Korošec, Ahac Medja in Gabriel Selan iz 7. razreda
  • Lara Arh in Zala Medja iz 8. razreda
  • Aleks Glišović, Mark Kerlec, Bor Klešnik, Matevž Andrej Markun, Jon Osenjak in Matija Repinc iz 9. razreda

Vsem tekmovalcem za udeležbo na tekmovanju in osvojeno priznanje čestitam.

mentorica: Andrejka Kramar