V sredo, 3. novembra, je bil pri nas dan v znamenju arhitekture. Položen je bil temeljni kamen za gradnjo novega vrtca, predmetna stopnja pa je imela kulturni dan, ki ga je izvedel Center arhitekture Slovenije.

Center arhitekture Slovenije deluje na področju arhitekturne vzgoje in izobraževanja ter ozavešča o pomenu kakovostno grajenega prostora.V okviru tega centra deluje program Igriva arhitektura, ki izvaja ustvarjalne delavnice po vrtcih in šolah. Leta 2013 je bil projekt Igriva arhitektura nagrajen s Plečnikovo medaljo za prispevek k bogatitvi arhitekturne kulture, ki je ena najpomembnejših stanovskih nagrad v Sloveniji.

Kulturni dan je trajal 5 šolskih ur. Učenci so najprej bili seznanjeni s temo, ki so jo obravnavali, z uvodnim predavanjem in pogovorom. Sledili sta dve delavnici s praktičnim in izkustvenim delom.

Učenci so uživali v ustvarjanju in si želijo, da bi bilo več takšnih dni.

Nada Hodnik
Fotografije: Maja Velički, Monika Zupanc, Lucija Markelj Jensko, Nada Hodnik