Logika (grško λόγος: lógos – besedasmiselmiselnačelo) je filozofski nauk o mišljenju ter njegovih zakonitostih. Logika v ožjem smislu je znanost o pravilnem sklepanju. Tradicionalno je logika filozofska disciplina, v 19. stoletju pa je postala tudi del matematike in kasneje računalništva.

(vir: Wikipedija; https://sl.wikipedia.org/wiki/Logika)

Pod okriljem Zveze za tehnično kulturo se na šolah širom Slovenije izvaja tekmovanje v znanju o logiki. Tudi na naši šoli ga izvajamo že nekaj let in dosegamo lepe rezultate.

Šolsko tekmovanje iz logike je potekalo 23. septembra.

Tekmovalo je 9 sedmošolcev, 12 osmošolcev in 10 devetošolcev, ki so naloge reševali kar v šoli v naravi na Komni.

Dobitniki bronastega priznanja so:

Matija Stanovnik, Tomaž Cvetek, Ela Markelj, Voranc Markič in Neža Habjan iz sedmega razreda, Zala Medja, Julija Jeklar, Vita Žnidar in Adam Žerovec iz osmega razreda in Uršula Dobravec, Katja Cvetek ,Tia Šilc in Matija Repinc iz devetega razreda.

V soboto, 16. oktobra 2021, je na osnovni šoli v Šenčurju potekalo državno tekmovanje iz znanja logike za učence sedmega razreda in regijsko izbirno tekmovanje za učence osmega in devetega razreda.

Sedmošolci, ki so se udeležili državnega tekmovanja so Matija Stanovnik, Tomaž Cvetek in Ela Markelj.

Na regijskem pa so tekmovali: Zala Medja, Julija Jeklar, Vita Žnidar, Adam Žerovec in Uršula Dobravec.

mentorica: Marjeta Dobravec