Danes, 9. 2. 2021, je dan van varne rabe interneta, ki ga v več kot 150 državah po svetu obeležujejo vsak drugi torek v februarju. Vsako leto je tako širom sveta organiziranih na stotine dogodkov z namenom dviga ozaveščenosti o varni uporabi spletnih tehnologij. Tem aktivnostim se je tudi v letošnjem šolskem letu pridružila tudi naša šola. Tako tudi mi danes obeležujemo dan varne rabe interneta. Na Točki osveščanja o varni rabi interneta Safe.si, ki deluje v okviru ljubljanske fakultete za družbene vede in je nosilec tega projekta, so za letošnjo osrednjo temo izbrali dobro počutje in zdravje pri uporabi interneta. Kot poudarjajo, naj bi nam tehnologija namreč življenje izboljšala, ne pa da poslabšuje naše zdravje.V okviru predvidenih aktivnosti smo si z učenci 2. in 3. triletja ogledali posebno spletno predstavo Dobro počutje in internet. O varnosti pa se bomo pri oddelčnih skupnostih pogovarjali še cel mesec februar.
Pripravili smo spletno učilnico, kjer so objavljena različna gradiva za učence, pa tudi za vas starše. Spletna učilnica je odprta in vanjo lahko prosto vstopate.
Vabljeni k ogledu!