Zaključeno je letošnje tekmovanje iz geografije. Učenka Iza Medja (9. r) je na območnem tekmovanju osvojila srebrno priznanje. Izbor teme tekmovanja je aktualen in pomenljiv: Podnebne spremembe – opomin narave sedanjim in prihodnjim generacijam človeštva.

Šolskega tekmovanja se je udeležilo 17 učencev od 6. – 9. razreda. Prav vsi so se dobro seznanili z letošnjo temo, šest učencev pa je osvojilo bronasta priznanja: Iza Medja, Mark Mencinger, Benjamin Gašperin, Mila Gaja Kranjc, Zala Medja in Eneja Svoljšak. Naprej se je iz starejše skupine lahko uvrstila samo ena, iz mlajše pa dve tekmovalki.

Našo šolo so februarja v Kranju zastopale Iza, Zala in Eneja. Šestošolkama, ki šele nabirata izkušnje na geografskem tekmovanju, je za las ušlo srebrno priznanje.

Učenci so se morali izkazati tako s pisnim kot terenskim delom, kar je posebnost geografskega tekmovanja. Vsem tekmovalcem pohvala za aktivnost pri pripravah in udeležbo na tekmovanju, dobitnikom priznanj pa še posebne čestitke!

učiteljica Nataša Mrak