Projekt naslavlja tematiko upadanja branja knjig s ciljem ponovno povečati zanimanje za branje. Vzporedno s tem ciljem želimo izboljšati še socialne veščine, uporabo IKT tehnologije, medkulturno ozaveščenost, znanje jezika ipd. Aktivnosti, ki bodo vodile k temu cilju, so poleg branja knjig tudi pisanje spisov, priprava tematskih revij, organiziranje dogodkov povezanih z branjem, mednarodna srečanja … Sodelujoče partnerske šole poleg naše prihajajo iz naslednjih dežel: Španija, Italija, Poljska in Turčija. Projekt bo tudi priložnost za izmenjavo dobrih praks med partnerskimi šolami. Partnerske šole so vsaka na svoj način že do zdaj izkazovala različna prizadevanja za motiviranje bralnih navad učencev. V tem šolskem letu bo potekalo drugo leto dejavnosti tega projekta. Na vrsti sta še mobilnosti (aktivnosti učenja, poučevanja in usposabljanja) v Italiji in na Poljskem. Mobilnost v Italiji (na Siciliji) bo potekala konec oktobra 2019. Ožja tema srečanja je poezija. Zaključno srečanje bo potekalo na Poljskem. V vmesnem času bodo potekale aktivnost v sklopu portala eTwinning, predvsem v okviru dela z nadarjenimi učenci. Izkušnje z delom pri projektu bomo predstavili na  ustreznih konferencah oziroma kongresu strokovnih delavcev.
Vodja projekta na šoli je Urška Repinc.