Učenci drugega razreda z matične in podružnične šole smo v sredo, 2. 10. 2019 obiskali Planinski muzej v Mojstrani. Sprejela nas je prijazna gospa Lili. Sprehodili smo se po prvem nadstropju, gospa Lili nam je predstavila živali, ki živijo v Alpskem svetu, ogledali smo staro planinsko opremo in jo primerjali z novejšo, šli smo po triglavskem grebenu, v lesenem bivaku smo s pomočjo zvokov spoznali kako je, če je v gorah močna nevihta.

V delavnici z naslovom Predmet pripoveduje smo delali v manjših skupinicah. Vsaka skupina je na večji papir narisala obris enega izmed sošolcev, ki so ga učenci z voščenkami in vodenih barvicami spremenili v pravilno opremljenega planinca. Nastale so zanimive, velike slike, ki so razstavljene v šoli.

Preživeli smo lep in zanimiv dan, čeprav nas je na poti ves čas spremljal dež.

Mihela Odar

Foto: Andreja Rozman, Sabina Jeklar, Nataša Colja Obiako