Po zaključenem roku za dovoljen prenos prijav se je na programih, kjer je bilo glede na prosta vpisna mesta preveč prijav, število prijav nekoliko zmanjšalo, a jih je praviloma še vedno preveč.Tako je  prijav preveč na naslednjih programih, v katerih so vpisani naši devetošolci: slaščičar (+3), medijski tehnik (+24), Gimnazija F. Prešerna ( ekonomska gimnazija +17, športni oddelek +8, gimnazija +19), športni oddelek na Gimnaziji Jesenice (+3), računalnikar (+5), tehnik računalništva (+7), lesarski tehnik (+2), tehnik oblikovanja (+25), Gimnazija Želimlje (+10), Škofijska gimnazija (+4). Natančne podatke najdete na spletni strani ministrstva oz TU. Nekatere šole bodo morda zaprosile za povečanje števila oddelkov, tako, da se bo stanje morda še spremenilo. Šele 31.5.2019 bo javna objava omejitev vpisa, učenci pa bodo obvestilo o omejitvi vpisa dobili po pošti do 6.6.2019.