Dan je minil v znamenju kulture in umetnosti.

Pričel se je z obiskom mestne hiše, kjer smo se srečali z županom Ortone in vodjo mestne policije. Župan je med drugim povedal, da je bil prej upravnik zapora in se je na ta način seznanil s problemi, ki tarejo prebivalce mesta. Ortona je namreč precej medkulturno mesto in veliko truda vložijo za integracijo vseh prebivalcev. Je staro mesto, starejše od Rima. Na drugo svetovno vojno spominja kanadsko pokopališče na robu mesta.

Sprehodili smo se do trdnjave in katedrale sv. Tomaža. V šoli pa smo predstavili značilne jedi. Benjamin je razdelil recept za pripravo potice in povedal nekaj o njenem pomenu. V kulturnem programu pa sta nas s plesnim nastopom prijetno presenetili Varja in Taisia. Občudovali smo tudi nastope drugih, predvsem harmonikarja Stefana iz gostujoče šole.
Ekipa Erasmus+